Y-haarainen pneumaattinen pikaliitin

Y-haarainen pneumaattinen pikaliitin

Y-haarainen pneumaattinen pikaliitin

5,95 €
Y-mallinen 3-tien push-in-pikaliitin putkille ja letkuille. Muovinen liitin soveltuu ilman, alipaineen ja veden käyttöön variantin mukaan. Liitäntähalkaisijat 4–16 mm, käyttöpaine 0–1.0 MPa ja käyttölämpötila 0–60 °C.
Saatavuus:
Varastossa!
SKU
AE-1005002783125073

Y-mallinen, kolmella liitännällä varustettu push-in-pikaliitin putkille ja letkuille. Liitin on valmistettu muovista ja soveltuu ilman, alipaineen ja veden käyttöön tuotteen variantista riippuen.

Ominaisuudet

  • Helppo asentaa ja irrottaa painamalla putki liittimeen.
  • Hyvä tiiviys.
  • Y-muoto, 3 tietä.
  • Soveltuu PU-, PA-, PE-, PVC-, nylon-, polyuretaani-, kumi-, silikoni- ja muoviputkille tuotteen käyttötarkoituksen mukaan.
  • Liitäntähalkaisijat: 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 14 mm ja 16 mm variantin mukaan.

Tekniset tiedot

  • Väliaine: ilma, alipaine tai vesi variantin mukaan.
  • Käyttöpaine: 0–10.2 kgf/cm² (0–1.0 MPa).
  • Alipaine: -750 mmHg (10 Torr).
  • Käyttölämpötila: 0–60 °C.
  • Materiaali: muovi.
  • Värit: musta tai sininen mallin mukaan.

Älä kohdista liittimeen ulkoista taivutus-, vääntö- tai vetokuormaa, sillä se voi aiheuttaa vaurioita tai vuotoja. Liitintä ei saa käyttää paikoissa, joissa voi syntyä kipinöitä tai tulta.

Pakkauksen sisältö: 1 pikaliitin. Varianttikohtainen pakkausmäärä ilmoitetaan vaihtoehdon nimessä.

Write Your Own Review
Olet arvostelemassa tuotetta:Y-haarainen pneumaattinen pikaliitin
Arvosanasi