80 cm:n Hywiwine X2 -radio-ohjattava helikopteri 3,5-kanavaisella ohjauksella. Lentoaika noin 10 minuuttia ja toimintasäde noin 100 metriä. Kauko-ohjain tarvitsee 4 AA-paristoa, jotka eivät sisälly pakkaukseen.
Hywiwine X2 -radio-ohjattava helikopteri ulko- ja sisäkäyttöön. Helikopterin rungon pituus on noin 80 cm, ja ohjaus toimii 2,4 GHz:n taajuudella.
Ohjaus: 3,5-kanavainen ohjaus eteen, taakse, vasemmalle ja oikealle sekä nousuun ja laskuun
Toimintasäde: noin 100 m
Lentoaika: noin 10 minuuttia
Latausaika: noin 90–100 minuuttia
Akku: 3,7 V:n 2300 mAh:n litiumakku
Mitat: noin 80 × 9,5 × 24 cm
Moottori: harjamoottori
Käyttö: sisä- ja ulkokäyttöön
Ikäsuositus: 14 vuotta ja yli
Pakkaukseen sisältyvät helikopteri, kauko-ohjain, käyttöohje, laturi, pyrstöosa ja kaksi varasiipeä. Kauko-ohjain tarvitsee 4 AA-paristoa, jotka eivät sisälly pakkaukseen. Puhelin ei sisälly pakkaukseen.
Lue käyttöohjeet ennen käyttöä. Aloittelijan on suositeltavaa käyttää laitetta kokeneen aikuisen avustuksella. Helikopteri ei kestä törmäyksiä, joten lennä varovasti. Jos helikopteri putoaa, kaasuvipu tulee painaa heti alas moottorin vaurioitumisen ehkäisemiseksi.