GS001 siniaaltoinvertterin ohjainkortti

GS001 siniaaltoinvertterin ohjainkortti

GS001 siniaaltoinvertterin ohjainkortti

88,95 €
GS001-puhdas siniaalto -invertterin ohjainkortti teollisuustaajuiselle muuntajalle. Useita jännite- ja tehovaihtoehtoja sekä akku-, lämpötila-, ylivirta- ja oikosulkusuojaukset.
Saatavuus:
Varastossa!
SKU
AE-1005010694636965

GS001 on teollisuustaajuisen puhdas siniaalto -invertterin ohjainkortti. Korttia käytetään yhdessä teollisuustaajuisen muuntajan kanssa.

Yhteensopivat versiot: lähtöjännite- ja tehovaihtoehdot ovat 12 V / 1000 W, 24 V / 2000 W, 36 V / 2800 W, 48 V / 3600 W, 60 V / 4000 W, 72 V / 4800 W ja 84 V / 5000 W.

Toiminnot:

  • Akun alijännitesuojaus: ilmoitettu katkaisujännite on 10,5 V osiota kohti.
  • Akun ylijännitesuojaus: ilmoitettu katkaisujännite on 14,8 V osiota kohti.
  • Automaattinen uudelleenkäynnistys: alijännitesuojauksen jälkeen ilmoitettu käynnistysjännite on 12,5 V osiota kohti. Ylijännitesuojauksen jälkeen käynnistys tapahtuu, kun jännite laskee alle 14,8 V:n.
  • Lämpötilan mukaan ohjattu tuuletin ja ylikuumenemissuojaus.
  • Isku- ja oikosulkusuojaus, mukaan lukien ilmoitettu 400 ms:n ohjelmistoviiveinen oikosulkusuojaus.

Hyppylangat:

  • JP5: 50 Hz:n lähtö, kun hyppylanka on oikosuljettu.
  • P2: 3 sekunnin pehmeä käynnistys, kun hyppylanka on oikosuljettu.
  • P6: pehmeän käynnistyksen poistaminen käytöstä.
  • Oletusasetuksessa käytetään JP5-, P2-, P7- ja JP8-hyppylankoja. Älä oikosulje samanaikaisesti saman toiminnon hyppylankoja.

LED-hälytys:

  • Ylivirta: 2 välähdystä, 2 sekunnin tauko ja toisto.
  • Ylijännite: 3 välähdystä, 2 sekunnin tauko ja toisto.
  • Alijännite: 4 välähdystä, 2 sekunnin tauko ja toisto.

Asennus: Akun ja ohjainkortin väliin tulee kytkeä laadukas 100 A:n automaattisulake tai katkaisin. Asennus ja säätö edellyttävät elektroniikan tuntemusta.

Write Your Own Review
Olet arvostelemassa tuotetta:GS001 siniaaltoinvertterin ohjainkortti
Arvosanasi