Anycubic Photon DLP 3D-tulostin

Anycubic Photon DLP 3D-tulostin

Anycubic Photon DLP 3D-tulostin

Regular Price 509,95 € Special Price 499,95 €
Saatavuus:
Varastossa!
SKU
000485450352108408
Anycubic Photon on tunnetun 3D-tulostinvalmistajan DLP-tulostin.

DLP-tulostimella tulostat FDM-tulostinta huomattavasti tarkemmin hartsia käyttäen. Tulostimessa on 2K-resoluutioinen UV-taustavalaistu näyttö, joka tarkalla resoluutiolla varmistaa myös erittäin tarkan tulostusjäljen.

Kompaktin kokoinen tulostin on kauttaaltaan metallinen ja on hetkessä käyttövalmis, sillä tulostin tulee valmiiksi kasattuna. Automaattisen levelöintiohjelman ansiosta tulostimen käyttöönotto on nopeaa ja helppoa. Hartsiallas on helposti irrotettavissa ja täten helposti puhdistettavissa käytön jälkeen.

Tulostusalue on DLP-tulostimissa tuttuun tapaan FDM-tulostimia pienempi, mutta mikäli tulostat verrattain pienempiä tulosteita ja haluat panostaa tulosteiden laatuun on DLP-tulostin voittajan valinta!

Huomioithan, että tulostimen käyttämä tulostusmateriaali voi olla myrkyllistä väärin käytettynä. Noudata aina käyttöohjetta!

 

  • System: Anycubic Photon
  • Ohjelmisto: Anycubic Photon Slider
  • Käyttö: 2.8" Väri TFT-kosketusnäyttö
  • Liitäntä: USB
  • Tekniikka: LCD Shadow Masking
  • XY-Resoluutio: 47 micronia (2560x1440 2K)
  • Z-akselin tarkkuus: 1.24 micronia
  • Suositeltu kerrospaksuus: 25-100 micronia
  • Suositeltu tulostusnopeus: 10-20mm/tunti
  • Valon lähde: UV-LED (405nm aallonpituus)
  • Virta: 40W
  • Mitat: 220x200x400mm
  • Tulostusalue: 115x65x155mm
  • Materiaali: 405nm UV-resiini
  • Paino: 6.6kg
Write Your Own Review
Olet arvostelemassa tuotetta:Anycubic Photon DLP 3D-tulostin
Arvosanasi
Muita erikoisia tuotteita joista voit pitää!